Cestopisy

Pozvánka do Poodří

Setkání zrušeno

Na podzim se chystá malé setkání železničních modelářů v měřítku 1:160. Tentokrát se dějem posuneme hodně do minulosti do roku 1953 a do nádherného kraje Poodří. Cílem bude využít převážně osobní dopravě Pancéřáky, Rybáky a z hnacích vozidel Hamburčany a Papoušky.

Hamburčan - zdroj parastroj.net
Hamburčan – zdroj parastroj.net

Celý děj je jen fikcí autora setkání a podobnost s některými tratěmi je čistě náhodná. 🙂 Hlavní trať vede ze Starých Splavů do stanice Lipová. Vlivem výluky na trati musí rychlíky směr Ostrava končit v této stanici a cestující přestupují na náhradní autobusovou dopravu. Trať Staré Splavy-Lipová je řízena podle drážních předpisů D2.

Všechny další tratě jsou podle předpisů D3. Tedy ze Starých Splavů odbočuje trať do Kostelce a železáren Hrádek. Dirigující dispečer pro tuto trať sídlí ve Splavech.

Dvě vedlejší tratě pokračují i z Lipové. První je Lipová – Dobruška a druhá Lipová-Filípkov. Dirigující stanice je pro obě tratě stanice Lipová.

Na hlavní trati bude možné vidět M297.003 jako Expres Ostravan (Praha – Ostrava). Samozřejmostí bude provedení s první pětiletkou. Střídat se budou s rychlíky tvořenými 4xBe (Rybáky) tažené 477.0 – „Papoušek“. Místy doplněné o služební vagón Dsd.

Na vedlejších tratí budou jezdit M140.3 „Manka“. Případně v době špiček budou nasazeny Rybáky.

Okresním městem regionu je město Dobruška. Cílem v osobní dopravě je dostat žactvo a pracující do tohoto města ze všech koutů mikroregionu, včetně návaznosti na rychlíky na hlavní trati – směr Staré Splavy.

V oblasti nákladní přepravy hrají klíčovou úlohu Železárny Hrádek, Cyrilov, ZZN Řepy a Kocourkov. Zpestřením v nákladní dopravě bude přeprava mléka ze ZZN do Dobrušky a přeprava poštovních zásilek do téhož města.

Seznam tratí:

  • č.270 Staré Splavy – Lipová-(Ostrava)
  • č.276 Staré Splavy – Kostelec
  • č.277 Lipová – Filípkov
  • č.278 Lipová – Dobruška

podzim2016

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *